VI edycja Miejsko – Gminnego Konkursu Matematycznego

dla uczniów szkół podstawowych
od patronatem Wójta Gminy Głowno
pana Marka Jóźwiaka.

28.04.2016r. w ZS w Popowie Głowieńskim odbyła się VI edycja Miejsko – Gminnego Konkursu Matematycznego dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Wójta Gminy Głowno pana Marka Jóźwiaka. Nad bezpieczeństwem i organizacją czuwały panie Izabela Zawadzka i Beata Florczyńska. Z naszej szkoły w konkursie udział wzięli następujący uczniowie z klasy 6: Julita Piekarska, Karina Rosińska i Wiktor Szeliga. Do rywalizacji przygotowywała ich pani Dorota Augustyniak. Konkurs składał się z dwóch etapów. Na pierwszym do rozwiązania była krzyżówka, która miała na celu wprowadzenie w tematykę zadań matematycznych z drugiego etapu. Dotyczyła ona zagadnień związanych z ekologią. Na rozwiązanie krzyżówki uczestnicy dostali 10 min. Po pierwszym etapie przyszedł czas na przerwę, którą urozmaicił słodki poczęstunek. Następnie została wręczona nagroda za najlepiej i najszybciej rozwiązaną krzyżówkę. Ten zaszczyt przypadł Mikołajowi Selidze ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie, który otrzymał 8pkt (5pkt za krzyżówkę i 3pkt za tempo) w bonusie do kolejnego etapu. Nagrodą była też korona, w której uczestnik miał już zostać do końca konkursu. Po „koronacji” Mistrza Krzyżówki nadszedł czas na etap drugi, który trwał 1 godz. Tym razem zwycięstwo nie było uzależnione od czasu wykonania. Kiedy wszyscy zakończyli swój test, jury w składzie: wójt Gminy Głowno pan Marek Jóźwiak, nauczyciele z przybyłych szkół oraz dyrektor ZS w Popowie Głowieńskim pan Krzysztof Fortuna udało się na obrady. W tym samym czasie uczniowie, aby się nieco odstresować i rozluźnić, mieli do wykonania prace plastyczne. Oczekiwanie na wyniki urozmaicił także występ uczniów z klasy II SP, którzy zaśpiewali piosenkę pt. „Zielony dom”. Z kolei dwaj uczniowie z klasy 6 SP – Mateusz Warzywoda i Wiktor Szeliga zaprezentowali piosenkę, do której sami wymyślili muzykę oraz tekst. Po długim oczekiwaniu przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Najlepszymi z najlepszych okazali się: Antoni Zuchora z SP2 w Głownie, miejsce II zajął Rafał Skolimowski z SP1, a III Mikołaj Seliga z SP2. Według większości uczniów z przybyłych szkół test okazał się zadziwiająco prosty, ale nikt nie był pewny wyników. Cieszymy się, że takie konkursy są organizowane w naszej szkole, bo pogłębiają one wiedzę uczniów i nagradzają za ciężką pracę, jaką jest nauka.

Martyna Doardo, Weronika Zatoń, klasa III gimnazjum