V edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > GRUDZIEŃ'15

4 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół w Lubiankowie trójka naszych gimnazjalistów wzięła udział w V edycji Gminnego Konkursu Ortograficznego pod patronatem Wójta Gminy Głowno pana Marka Jóźwiaka. Celem spotkania było rozbudzanie motywacji do pogłębiania wiedzy i umiejętności ortograficznych. Rywalizowali ze sobą gimnazjaliści z gminy Głowno. Bardzo się cieszymy, że tytuł Mistrza Ortografii po raz trzeci zdobył uczeń klasy III gimnazjum w naszym Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim - Kamil Rosiński, którego przygotowywała nauczycielka języka polskiego Małgorzata Kapuścińska. Oprócz niego naszą szkołę reprezentowały Weronika Zatoń i Dorota Zgierska. Uczestnicy ortograficznych potyczek oprócz gratulacji z rąk Pana Wójta i Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Lubiankowie Agnieszki Czubiak otrzymali dyplomy za udział i nagrody książkowe. Z naszpikowanym trudnymi wyrazami dyktandem zmierzyli się także Pan Wójt oraz Dyrektor Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim Pan Krzysztof Fortuna. Trzeba przyznać, że nie mają się czego wstydzić, bo poszło im znakomicie! Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i jak zwykle nie obyło się bez słodkiego poczęstunku.

Wywiad z trzykrotnym zwycięzcą - Kamilem Rosińskim - przeprowadziła Ewelina Makowska

Jaki jest Twój przepis na ortograficzny sukces?
- Myślę, że jest to zasługa mojej dobrej pamięci i logicznego myślenia. Niesamowite efekty przyniosło także doświadczenie wyniesione z uczestnictwa w poprzednich edycjach dyktanda. Moje sukcesy to również zasługa mojej nauczycielki języka polskiego pani Małgorzaty Kapuścińskiej, która zachęciła mnie do wzięcia udziału w ortograficznych zmaganiach i podsunęła potrzebne materiały dotyczące zasad ortograficznych i interpunkcyjnych. Polecam też wszystkim czytanie książek – to wzbogaca słownictwo i pozwala zapamiętać pisownię wyrazów.