Ciekawe szkolenie

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > MARZEC'16

Ciekawe szkolenie

W dniach 14-15 marca 2016 roku uczniowie klas I - III gimnazjum wraz z paniami: Izabelą Zawadzką i Beatą Florczyńską oraz mieszkanki Popowa Głowieńskiego brali udział w dwudniowym szkoleniu z zakresu prowadzenia działalności gospodarczej w branży florystycznej i cateringowej. Odbywało się ono dzięki dotacji pozyskanej z Urzędu Marszałkowskiego. Szkolenie zostało zorganizowane w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Popowie Głowieńskim. Na początku uczestnicy otrzymali teczki z materiałami dotyczącymi tematyki szkolenia oraz przydatny notes i długopis. Pierwszego dnia miały miejsce zajęcia teoretyczne na temat zakładania własnej działalności gospodarczej oraz bloki tematyczne dotyczące świadczenia usług gastronomicznych i florystycznych. Uczestnicy poznali kilka pomysłów na menu na różne uroczystości oraz sprzęt kuchenny. Jednym z zadań przygotowanych dla nich na ten dzień było przygotowanie własnego menu na wybrane przyjęcie. Trzeba przyznać, że uczestnicy wykazali się niemałą fantazją. Potem ich zadaniem było wyliczenie kosztów imprezy. Z tym zadaniem nie było już tak łatwo. Najlepiej poradziła sobie grupa pani Marzeny Doardo radnej Gminy Głowno. Po wyliczeniach i ustaleniu menu na imprezy wszyscy dostali ciepły posiłek. Na zakończenie obejrzeli pokaz układania kompozycji kwiatowych przygotowany przez profesjonalnych florystów. W drugim dniu szkolenia to uczestnicy byli wykonawcami bukietów w różnej postaci. Zostali podzieleni na trzy grupy po piętnaście osób. Potem każdy, pod okiem fachowców, tworzył własne kompozycje. Po wykonaniu przepięknych prac wszyscy byli zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy. Tak jak poprzedniego dnia na uczestników czekał też gorący posiłek. Po zakończonym szkoleniu pozostały miłe wspomnienia i piękne bukiety. Wśród uczestników było słychać komentarze, że nigdy na takich zajęciach nie byli i nie żałują, że brali w nich udział.

Dorota Zgierska kl. II gimnazjum