Mikołajkowy wyjazd do teatru

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > GRUDZIEŃ'16

Mikołajkowy wyjazd do teatru

A oto mój sekret. Jest bardzo prosty.
Dobrze widzi się tylko sercem.
Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.
(A. de Saint - Exupery "Mały Książę")

Dnia 5. grudnia 2016 roku uczniowie klas V- VI szkoły podstawowej i II - III gimnazjum pojechali na wycieczkę do Teatru V6 w Łodzi na przedstawienie pt. "Mały Książę - planeta ludzi" w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwały nauczycielki: Małgorzata Kapuścińska, Dorota Augustyniak, Beata Siekiera, Izabela Zawadzka i Anna Romańczuk. Spektakl wyreżyserował Bartosz Jarzymowski, scenariusz opracowała Ewelina Czarnecka, scenografię i kostiumy przygotowała Elżbieta Bień, a opracowanie muzyczne to dzieło Maksymiliana Czarneckiego. Przedstawienie było pełną symboliki przypowieścią, której odczytanie ukazuje pełnię prawd o życiu człowieka. Z pewnością widzowie zapamiętali, że miłość i przyjaźń to najważniejsze wartości.

Oliwia Woźniak, klasa VI

Oto wrażenia niektórych uczestników:

W tym spektaklu wystąpiło dużo interesujących postaci, które pozostaną w naszej pamięci. Najbardziej podobały nam się stroje aktorów i atmosfera wycieczki. Czekamy na kolejne wyjazdy. (Martyna Błażejewska, Patrycja Trzmielak - klasa V)

Przedstawienie było bardzo ciekawe. Gdy wracaliśmy rozmawialiśmy o wrażeniach po spektaklu. Najbardziej spodobała nam się scena ze Żmiją, w której zastosowano ciekawe efekty specjalne. (Izabela Borowiak, Krystian Rosiński, Dawid Jęczkowski - klasa III gimnazjum)

Spektakl bardzo mi się podobał, a nawet uważam, że był za krótki. Najbardziej zapadły mi w pamięć sceny z udziałem Króla i Pijaka. (Kamil Wroczyński - klasa VI)