JASEŁKA U HRABINY

AKTUALNOŚCI > GRUDZIEŃ'19

JASEŁKA U HRABINY

To tytuł tegorocznego przedstawienia jasełkowego w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim, które zgromadziło 16 grudnia całą społeczność szkolną, zaproszonych gości i przybyłych rodziców. Na tę specjalną uroczystość przypominającą nam Narodzenie Jezusa Chrystusa przybył ksiądz Proboszcz Andrzej Wacławiak, przewodnicząca Rady Rodziców pani Beata Krzeszewska. Scenariusz bożonarodzeniowego spotkania opracowała pani Joanna Gorzkiewicz oraz Anna Romańczuk. Oprawę muzyczną przygotowała pani Anna Walczak, a dekoracje wykonała pani Agnieszka Wołowiec-Olesińska. Uczniowie klas IV-VIII na chwilę zamienili się w profesjonalnych aktorów. W tym roku przedstawienie okraszone było jak zwykle kolędami i pastorałkami. Były też sceny humorystyczne, ale także zmuszające do chwili zadumy nad przemianą, jakiej może doświadczyć każdy człowiek podczas Bożego Narodzenia. Wszystko przebiegało zgodnie z planem i jak zawsze aktorzy wypadli wspaniale. Po występie życzenia złożył zebranym ksiądz proboszcz i Członkowie Samorządu Uczniowskiego, którego opiekunką jest pani Beata Florczyńska. Na zakończenie Pani dyrektor Małgorzata Skomiał podziękowała wszystkim za stworzenie świątecznej atmosfery i zaprosiła do podzielenia się opłatkiem, a później do wspólnej wigilii, która przygotowana była na sali gimnastycznej. W miłym, świątecznym nastroju uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły zaproszeni goście i rodzice spędzili wspólnie wigilię szkolną.

W jasełkach wystąpili:
Hrabina - Patrycja Szymczak
Pokojówka Marianna - Zuzanna Kaczorowska
Pokojówka Regina - Magdalena Marciniak
Kobieta - Martyna Błażejewska
Maryja - Marysia Snuszka
Józef - Miłosz Szeliga
Anioł - Bartek Kaczorowski
Pasterze - Filip Osuwniak, Kacper Golan, Oskar Krzeszewski
Królowie - Kacper Kaszuba, Marcel Dziedziela, Marcin Łysio
Kolędy i pastorałki - chór szkolny Patrycja Krzeszewska, Amelia Bursiak, Magda Kucharczyk, Marysia Kosiorek, Miłosz Warda, przedszkolaki z młodszej i starszej grupy

Zanotowały: Joanna Gorzkiewicz i Anna Romańczuk