"Bezpieczna sieć krok po kroku"

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MARZEC'17

23 marca 2017 roku troje uczniów z klasy szóstej - Oliwia Woźniak, Aleksandra Szadkowska i Łukasz Gałaj oraz dwie uczennice z klasy piątej - Magdalena Marciniak oraz Wiktoria Owczarek pod opieką pani Doroty Augustyniak wzięło udział w zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 2 w Głownie grze terenowej pod hasłem "Bezpieczna sieć krok po kroku". Zmagania rozpoczęły się w szkole, a następnie po godzinie dziesiątej pięcioosobowe zespoły z różnych szkół otrzymały mapę, na której zaznaczonych było 14 miejsc, do których należało dotrzeć i wykonać wskazane zadania. Punkty były rozmieszczone na terenie miasta Głowna. Wędrówka wiodła od bloków, ulic aż po lasy. Na wykonanie zadań mieliśmy dwie godziny. Połowa z nich polegała na wykonaniu prostych zadań sprawnościowych takich jak: pokonanie toru przeszkód, strzelanie z karabinu na kulki do celu, skoki na skakance, rzucanie ringiem czy też odbijanie piłeczki pingpongowej. Drugą połowę stanowiły zadania umysłowe z użyciem kodów QR, które sprawdzały naszą wiedzę na temat bezpieczeństwa w Internecie oraz zasad netykiety. Za każde poprawnie wykonane zadanie drużyny otrzymywały punkty. Gra zakończyła się o godzinie 12:15. Po skończeniu zabawy wszystkie zespoły zasiadły do stołu i zjadły pyszną grochówkę. Spotkanie zakończyło się podsumowaniem i rozdaniem nagród i dyplomów. Około godziny 13:00 zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do naszej cudownej szkoły.

Oliwia Woźniak kl. VI