Nabożeństwo w intencji Ojczyzny

AKTUALNOŚCI > LISTOPAD'19

Nabożeństwo w intencji Ojczyzny

Tradycyjnie 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Zuzanna Kaczorowska, Zuzanna Florczyńska, Patrycja Szymczak, Kacper Lenart i Miłosz Szeliga wraz z opiekunem pocztu panią Beatą Siekierą uczestniczył w nabożeństwie w intencji Ojczyzny odprawionym w kościele św. Jakuba w Głownie. W mszy uczestniczyły licznie poczty sztandarowe oraz przedstawiciele samorządowych władz z terenu miasta, gminy Głowno i powiatu zgierskiego. Po uroczystej mszy wszyscy przy dźwiękach orkiestry dętej udali się na Plac Wolności pod "dąb Wolności", gdzie do zgromadzonych przemówił Burmistrz miasta Głowna pan Grzegorz Janeczek, który podziękował wszystkim za pamięć, za wspólne przeżywanie tego radosnego dnia w historii narodu oraz państwa polskiego. Po złożeniu kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym, wydarzenia sprzed lat, uczestnicy obchodów udali się pod "dąb Niepodległości", posadzony rok temu w 100 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. W tej patriotycznej atmosferze zakończyły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Możemy być dumni, że jesteśmy Polakami.

Beata Siekiera