WSPOMINAMY JANA PAWŁA II

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > LISTOPAD'16

WSPOMINAMY JANA PAWŁA II

W listopadzie odbył się w naszej szkole apel poświęcony papieżowi Świętemu Janowi Pawłowi II. Społeczność szkolna wysłuchała montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów klasy V, II, i IV pod opieką nauczycieli: Anny Romańczuk, Joanny Gorzkiewicz i Pawła Karlikowskiego. Było tam wiele słów o miłości do bliźniego, o niesieniu pomocy i sprawianiu innym radości. Wiele wzruszenia dał wszystkim film przedstawiający historię życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Na zakończenie apelu wszyscy zaśpiewali ulubioną pieśń naszego Papieża, czyli "Barkę".
Słowa Papieża "Bądźcie świadkami miłosierdzia" bardzo wiążą się z działalnością Szkolnego Koła Wolontariatu. Podczas apelu opiekunki SKW przedstawiły zebranym uczniów, którzy tworzą zarząd koła i aktywnie organizują akcje na terenie szkoły. Omówiono również inicjatywy przeprowadzone przez wolontariat i te, które odbędą się w najbliższym czasie. Ważnym punktem tego dnia była charytatywna akcja na rzecz dwóch potrzebujących osób ze środowiska lokalnego. WOLONTARIUSZE: Ola, Małgosia, Patrycja, Karina, Paweł, Amelia, Oliwia, Mateusz przynieśli domowe wypieki, które sprzedawano w czasie przerwy obiadowej. KUPUJĄC CIASTKO POMAGASZ INNYM, w myśl tego hasła udało się uzbierać kwotę, która będzie przesłana potrzebującym. Smakowite wypieki miały duże powodzenie. Każde ciastko kosztowało 2zł, a udało się zebrać 235 zł. Kierujemy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy pomagali w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.
Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz