Dzień Wagarowicza

AKTUALNOŚCI > MARZEC'19

Dnia 21 marca 2019 roku uczniowie klas: VII, VIII i III gimnazjum świętowali Dzień Wagarowicza odwiedzając Komisariat Policji w Głownie. Wycieczka odbyła się w ramach lekcji doradztwa zawodowego. Dzięki niej mieliśmy okazję sprawdzić czy w przyszłości chcielibyśmy zostać policjantem lub inną osobą, która pracuje w policji. Dzielnicowy Pan Krzysztof Ptasiński oprowadził nas po komisariacie i opowiadał, co w danym pomieszczeniu się znajduje, kto tam pracuje i jaką pracę wykonuje. Zobaczyliśmy lustro weneckie i mieliśmy okazję sprawdzić jak się czujemy zamknięci w celi. Myślę, że było to doświadczenie, które zapamiętamy na bardzo długi czas. Później oglądaliśmy radiowóz oraz poznawaliśmy jego "tajne" funkcje. Po tym spotkaniu niektórzy z uczniów stwierdzili, że chcieliby w przyszłości pracować w policji. Bardzo podobało nam się to spotkanie i myślę, że przybliżyło nam pracę policjanta. Teraz już bardziej wiemy, kim chcielibyśmy zostać w przyszłości.

Oliwia Woźniak, kl. VIII