Z wizytą w Medical-u

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MARZEC'17

Harcerze z naszej szkoły zastanawiali się, jak mogliby swoimi działaniami wspierać innym. Pomysłów było wiele, nie wszystkie możliwe do zrealizowania, jednak myśl o pomocy starszym i chorym powoli zaczęła nabierać kolorów, gdy nawiązaliśmy współpracę z ZOL Medical w Głownie. Jest to miejsce, gdzie przebywają osoby potrzebujące ustawicznej pomocy ze względu na stan zdrowia czy podeszły wiek, a których rodziny z różnych względów nie zawsze mogą pozwolić sobie na codzienną obecność. Wiemy, że człowiekowi najbardziej potrzebna jest obecność drugiego człowieka. Z potrzeby serca powstał więc pomysł odwiedzin podopiecznych ZOL-u . Pierwsza wizyta doszła do skutku w sobotę 11 marca 2017 roku. Przedstawiciele drużyny Szczęściarze pojawili się zaraz po śniadaniu, by wspólnie z podopiecznymi spędzić czas. Byli to: Zuzia Florczyńska, Michalina Milczarek, Kacper Lenart, Norbert Szeliga, Wiktor Szeliga, Mateusz Warzywoda, wspólnie z nimi pojawili się Dyrektor Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim pan Krzysztof Fortuna oraz nauczycielki: Beata Florczyńska, Anna Romańczuk i Jolanta Szeliga. Nasza obecność wywołała falę pozytywnych emocji, śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitar, rozmawialiśmy, układaliśmy puzzle, śmialiśmy się, a przede wszystkim byliśmy obok. Czas płynął niezwykle szybko. Przewidywaliśmy godzinną wizytę, a po dwóch - nikomu nie chciało się kończyć wizyty. Tak oto rozpoczęliśmy cykliczne spotkania z Naszymi Przyjaciółmi z ZOL-u Medical.

Jolanta Szeliga