Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > WRZESIEŃ'15

Święto Chorągwi Łódzkiej ZHP
U ŹRÓDŁA

W dniach 11-13 września 2015 roku 46 harcerzy z Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim pod opieką pań: Anny Romańczuk, Jolanty Szeligi, Izabeli Zawadzkiej i Beaty Florczyńskiej oraz pana Dyrektora Krzysztofa Fortuny po raz piąty uczestniczyło w corocznym Święcie Chorągwi Łódzkiej ZHP. W tym roku to ważne wydarzenie odbyło się w Piotrkowie Trybunalskim pod hasłem "U Źródła!". Uczestnicy wyruszyli w piątek o godz. 16.00, by o 18 dotrzeć na miejsce. Zuchy zostały zakwaterowane w szkole, a harcerze samodzielnie, trzeba podkreślić, że w rekordowym tempie, rozbili namioty obok stadionu "Concordia". Po kilku godzinach snu nasi dzielni harcerze i zuchy wyruszyli na grę terenową. Zawodnicy - podzieleni na patrole - mieli do odwiedzenia punkty kontrolne, w których sumiennie wykonywali powierzone im zadania logiczne, artystyczne, sportowe. Dzięki temu dowiedzieli się też wielu ciekawostek na temat Piotrkowa Trybunalskiego. Zwieńczeniem dnia był koncert zespołów Grzmiąca Półlitrówa i Caryna. Wszyscy świetnie się bawili. Ostatniego dnia święta - w niedzielę - odbyła się parada, w której wzięli udział wszyscy harcerze biorący udział w Święcie Chorągwi. Tysiące druhów i druhen w obstawie policji oraz przy dźwiękach muzyki przeszło ulicami Piotrkowa Trybunalskiego. Po paradzie miał miejsce uroczysty apel kończący to wyjątkowe święto. Dla nas szczególną chwilą było jego zakończenie, kiedy to nasz kolega Kacper Olesiński otrzymał krzyż harcerski i złożył przysięgę w obecności skarbnika Chorągwi Łódzkiej harcmistrzyni Natalii Patorskiej - Grzelewskiej. Ważnym momentem podczas Święta Chorągwi było wręczenie laski skautowej Niezawodnego Przyjaciela łódzkiemu kuratorowi oświaty panu Janowi Kamińskiemu. Jest to wyróżnienie przyznawane zasłużonym dla ruchu harcerskiego osobom publicznym, które nie są członkami ZHP.

Opinie uczestników:

Zuchy były bardzo zorganizowane i dzielne. Chętnie wykonywały polecenia. Na wszystkich punktach były pierwsze. Stanowiły najliczniejszą grupę zuchową z województwa łódzkiego. - p. Beata Florczyńska

Najbardziej podobało mi się szukanie koralików i pobyt w Planetarium. - Nikola Kędziora

Moim zdaniem to był bardzo ciekawy wyjazd. Mogliśmy poznać wielu interesujących ludzi. Najbardziej podobały mi się różnorodne zabawy, dzięki którym nie mieliśmy nawet chwili, aby się nudzić. - Ewelina Makowska

Złożenie przysięgi harcerskiej i otrzymanie krzyża było dla mnie ogromnym przeżyciem, a jednocześnie niespodzianką. Takie wyjazdy pozwalają nam - młodym harcerzom - rozwijać naszą pasję. - Kacper Olesiński

Wyjazd był bardzo udany, ponieważ spędziliśmy miło czas i dowiedzieliśmy się dużo ciekawych informacji na temat Piotrkowa Trybunalskiego. Mogliśmy się przekonać, że stanowimy drużynę, w której każdy na każdego może liczyć. - Martyna Doardo

Druhny: Weronika Zatoń i Ewelina Makowska