SPRZĄTANIE WOJSKOWEGO CMENTARZA

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LISTOPAD'15

SPRZĄTANIE WOJSKOWEGO CMENTARZA

6 listopada uczniowie klasy I, III oraz IV pojechali do Starego Waliszewa, aby uprzątnąć groby żołnierskie przed Świętem Niepodległości. Zabrano ze sobą lampki, znicze i świeczki zbierane przez Szkolne Koło Wolontariatu. Uczniowie i pracownicy naszej szkoły hojnie zareagowali na apel wolontariatu i dzięki temu zawieziono do Waliszewa kilkadziesiąt zniczy. Najpierw, podobnie jak w latach ubiegłych, posprzątano wypalone lampki po Święcie Zmarłych, które posegregowano na szkło i plastik. Później zagrabiono nagromadzone i opadłe z drzew liście, oczyszczono groby. Na tak przygotowany cmentarz ustawiono i zapalono przywiezione znicze i świeczki. Uczniowie dbali o to, aby na każdej żołnierskiej mogile paliło się światełko. Nauczyciele obecni ze swoimi podopiecznymi opowiadali uczniom o walkach, jakie rozegrały się na tym terenie we wrześniu 1939 roku. "Pamięć o poległych za wolność naszego kraju jest obowiązkiem każdego ucznia"- tak powiedziały dzieci obecne na cmentarzu wojskowym w Waliszewie.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz