Skąpiec w Łódzkim Domu Kultury

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > STYCZEŃ'16

Skąpiec w Łódzkim Domu Kultury

Dnia 29.01.2016 r. (piątek) uczniowie gimnazjum wraz z opiekunami: Małgorzatą Kapuścińską, Beatą Siekierą, Izabelą Zawadzką i Pawłem Karlikowskim wybrali się do Łódzkiego Domu Kultury, aby obejrzeć spektakl pt. Skąpiec na motywach utworu Moliera. Sztuka była wyreżyserowana przez Marka Lisa – Orłowskiego dość specyficznie, wręcz zaskakująco. Na naszych oczach, wędrowna trupa teatralna przygotowuje się i odgrywa przedstawienie molierowskie. Nie zabrakło oczywiście najważniejszych wątków ukazanych w dramacie, którymi są: niepohamowana miłość do dóbr materialnych tytułowego bohatera i jego egoistyczny stosunek do otaczającego go świata. Wszystko obracano w żart. Świetna gra aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia jeszcze bardziej dodała uroku, już i tak świetnemu dramatowi. Zaskoczył mnie, w pozytywnym tego słowa znaczeniu, fakt, iż jeden aktor grał kilka postaci. To jeszcze bardziej podkreślało ogromny talent występujących osób. Ciekawe kostiumy pomagały wczuć się w atmosferę sztuki. Występ bardzo mi się podobał i mam nadzieję, że takich wyjazdów będzie więcej.

/Weronika Zatoń kl. III gimnazjum/