AKTUALNOŚCI > WRZESIEŃ'18

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która odbyła się w naszej szkole 28 września 2018 roku. Koordynatorkami tego wydarzenia w naszej szkole były nauczycielki matematyki: Izabela Zawadzka oraz Dorota Augustyniak.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia "tabliczkowych" zaległości po wakacjach.
Zabawy z tabliczką mnożenia odbywały się podczas lekcji matematyki. Każda osoba, która odpowiedziała (ustnie lub pisemnie) na 6 pytań z losu tabliczek mnożenia, otrzymała tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienny certyfikat.

Ponadto podczas przerw międzylekcyjnych uczniowie mogli rozwiązywać szereg ciekawych łamigłówek z tabliczką mnożenia w tle.

Opinie klasy czwartej dotyczące tego dnia:
Bartek Kaczorowski - To fajny dzień, przypomniałem sobie tabliczkę mnożenia i dostałem certyfikat.
Julia Rożniata- Mnie się bardzo podobała w tym dniu lekcja matematyki. Były fajne gry i rysowanki.

Izabela Zawadzka, Dorota Augustyniak