Spotkanie profilaktyczne

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > MARZEC'16

10 marca 2016 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne dla gimnazjalistów o wpływie diety na uzębienie. Zorganizowała je nauczycielka biologii i chemii pani Katarzyna Flisiak. Prelekcję poprowadziły: pani Agnieszka Lambert-Kobacka lekarz stomatolog, specjalista periodontolog i pani Emilia Kostrzewa lekarz stomatolog, pracownice Kliniki Stomatologii Rodzinnej w Głownie. W trakcie spotkania obejrzeliśmy prezentację multimedialną pt. „Wpływ diety na uzębienie”, z której dowiedzieliśmy się jak prawidłowo dbać o zęby i jak się powinniśmy odżywiać, aby były one zdrowe. Uzyskaliśmy też informacje o tym, jakie są choroby zębów. Najczęstszą z nich jest na przykład próchnica, czyli bakteryjna choroba zakaźna tkanek twardych zęba. Z prezentacji zapamiętaliśmy również jedną z ciekawostek - okazuje się, że rodzynki są bardziej niezdrowe niż czekolada. Dzieje się tak, ponieważ rodzynki przyklejają się do naszych zębów i dziąseł uszkadzając je. Po prelekcji każdy z nas mógł zadawać pytania i podyskutować. Na koniec uczniowie otrzymali drobne prezenty w postaci lizaków - oczywiście nieszkodliwych dla naszego uzębienia. Spotkanie bardzo nam się podobało i mamy nadzieję, że każdy z nas będzie już teraz prawidłowo dbał o zęby, aby były piękne i zdrowe.

Dorota Zgierska, kl. II gimnazjum