WIZYTA NA POCZCIE

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > GRUDZIEŃ'15

WIZYTA NA POCZCIE

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie klasy I i III napisali listy do świętego Mikołaja. Aby można je było wysłać udano się do Urzędu Pocztowego w Głownie. Tam czekała już na uczniów Pani Naczelnik Urzędu Pocztowego, która zapoznała dzieci z pracą poczty, oprowadzając po różnych pomieszczeniach, opowiadając historie związane z drogą listu lub paczki od nadawcy do odbiorcy. Wszyscy obejrzeli również znaczek, którego autorem jest Norbert Szeliga. Uczeń klasy III brał udział w konkursie plastycznym pt."Moje Święta Bożego Narodzenia". Najlepsze prace zostały wydane w postaci znaczków pocztowych. Brawo Norbert! Ciekawym momentem zwiedzania było zakupienie znaczków na listy, a następnie w wydzielonym zakątku poczty naklejanie ich na listy i pieczętowanie. Każdy uczeń sam nakleił znaczek, podstemplował, a następnie wrzucił list do Mikołaja w specjalnie przeznaczoną do tego celu skrzynkę pocztową. Wszyscy uczniowie z niecierpliwością będą czekać na wigilijny wieczór, bo wtedy okaże się, czy prośby o prezenty zostaną przez Mikołaja spełnione, czy też nie. Kto jeszcze nie napisał listu do Mikołaja to pierwszaki i trzeciaki podają adres do dalekiej Finlandii:

SANTA CLAUS
ARCTIC CIRCLE
96930 ROVANIEMI
FINLANDIA

Po tej miłej wizycie uczniowie razem ze swoimi wychowawczyniami panią Joanną Gorzkiewicz i Moniką Lisowską udali się na spacer do centrum miasta, aby zobaczyć ustawioną tam gigantyczną świąteczną bombkę. Ta piękna dekoracja przypomina wszystkim, że święta już blisko.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz