"Popowskie anioły"

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > STYCZEŃ'18

Aniołkowe granie

W piękny, mroźny styczniowy piątek, czyli 12 stycznia 2018 roku uczniowie naszej szkoły, pod opieką pań Anny Romańczuk i Joanny Gorzkiewicz, pojechali na finał akcji "Aniołkowe granie" do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie. W spotkaniu wziął również udział Dyrektor naszego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego Pan Krzysztof Fortuna. Na początku uroczystości Dyrektor MOK Pani Urszula Zawadzka bardzo gorąco przywitała wszystkich zebranych gości. Specjalnie na finał przybyli też z Wrocławia inicjatorzy akcji "Aniołkowe granie", czyli Pani Katarzyna Głowik-Jamróz oraz Pan Sylwester Pajęcki. Prowadząca pani Izabella Kotecka i dyrektor Urszula Zawadzka rozpoczęły od wręczenia certyfikatów dyrektorom szkół oraz szkolnym koordynatorom akcji. Następnie nastąpiła część artystyczna, w którą zaangażowali się uczniowie z różnych szkół. Były występy taneczne, solowe śpiewy oraz chóralne. Nasza szkoła miała miano "Popowskich aniołów", którą godnie reprezentowali Magdalena Marciniak oraz Mateusz Warzywoda. W międzyczasie wszystkie zebrane prezenty (zabawki, środki czystości, ubrania, przybory szkolne itp.) zostały przekazane m.in. do Domu Dziecka w Dąbrówce Wielkiej. Na zakończenie chór szkolny, autorka słów hymnu "Aniołkowe granie" oraz wszyscy zebrani wspólnie zaśpiewali tę wyjątkową piosenkę.

Oliwia Woźniak kl. VII