Popów Głowieński czyta!

AKTUALNOŚCI > CZERWIEC'19

Popów Głowieński czyta!

7 czerwca 2019 roku o godzinie 10 przedszkolaki, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim wzięli udział w największej ogólnopolskiej akcji czytelniczej pod hasłem Jak nie czytam, jak czytam. Imprezę koordynowała pani Małgorzata Skomiał. Celem akcji było bicie rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. Była to IV edycja, my wzięliśmy w niej udział drugi raz. Uczniowie wcześniej przygotowali plakat obrazujący wydarzenie. Przedtem został też ogłoszony VIII konkurs fotograficzny Przyłapani na czytaniu polegający na uchwyceniu na zdjęciu dowolnej osoby lub osób czytających książki, w dowolnym miejscu i czasie, którego wyniki zostały ogłoszone podczas akcji Jak nie czytam, jak czytam. Przedstawiają się one następująco:
I miejsce Amelia Dałek, Klaudia Sałuda, Emilia Kołodziejska
II miejsce Oliwia Woźniak, Dawid Ptasiński, Klaudia Sałuda
III miejsce Dawid Ptasiński, Maria Kosiorek
Wyróżnienia: Zuzanna Kaczorowska, Patrycja Trzmielak, Patrycja Szymczak, Patrycja i Oskar Krzeszewscy, Oliwia Ptasińska, Maria Snuszka, Magdalena Marciniak, Kacper Jęczkowski.
Podczas ogólnoszkolnego spotkania oficjalnie do grona czytelników zostali włączeni uczniowie klasy I szkoły podstawowej. Z tej okazji otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczył dyrektor pan Krzysztof Fortuna. Myślę, że dzięki zaangażowaniu w akcję Jak nie czytam, jak czytam uczniowie udowodnili, że lubią czytać.

Małgorzata Skomiał