11.11.20

AKTUALNOŚCI > LISTOPAD'20

Dnia 10 listopada 2020 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim obchodziliśmy 102 rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W związku z tym ważnym wydarzeniem pan dyrektor Krzysztof Fortuna, nauczyciele oraz dzieci z młodszej i starszej grupy przedszkolnej udali się pod Dąb Wolności znajdujący się w pobliżu szkoły, aby tradycyjnie złożyć przy nim kwiaty i symboliczny znicz. Przez sytuację panującą na całym świecie nie mogliśmy być wszyscy obecni, dlatego dla uczniów szkoły podstawowej spacer miał charakter wirtualny. Wychowawcy połączyli się z nimi za pomocą telefonów i dzięki temu wszyscy mogli uczestniczyć w tak podniosłej uroczystości. Pan Dyrektor podczas spotkania podkreślił, jak ważny jest patriotyzm w naszym życiu i bez względu na panującą pandemię powinniśmy pamiętać o tych, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością. Następnie w imieniu wszystkich złożył kwiaty i zapalił znicz na pomniku upamiętniającym walkę za Niepodległą. Należy też wspomnieć i podziękować uczniom klasy 7 i 8, którzy nagrali program słowno - muzyczny poświęcony Narodowem Świętu Niepodległości. Można go obejrzeć na stronie szkoły oraz portalu społecznościowym.

Redagowała Anna Jabłońska i Małgorzata Skomiał