WARSZTATY TEATRALNE

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > WRZESIEŃ'16

WARSZTATY TEATRALNE DLA NAJMŁODSZYCH

W Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie grupa 10 uczennic z klasy II i III z naszego Zespołu Szkół obejrzała pod koniec września przedstawienie teatralne pt. "Brzydkie kaczątko". Spektakl przygotowała grupa artystów z Fundacji Tworzenia i Promowania Sztuki-ależ Gustawie! z Łodzi. Znana wszystkim bajka J. Ch. Andersena przedstawiona została w bardzo ciekawy sposób, mianowicie bez tekstu mówionego. Aktorzy posługiwali się jedynie gestami, mową ciała i werbalnie naśladowali odgłosy wydawane przez kaczątko, łabędzia, kurę, czy wilka. Uczennice z zaciekawieniem obejrzały sztukę, po której uczestniczyły w warsztatach teatralnych. W czasie ich trwania mogły dowiedzieć się, w jaki sposób aktorzy posługują się na scenie różnymi środkami wyrazu artystycznego, nie tylko głosem. Opiekunka grupy pani Joanna Gorzkiewicz otrzymała natomiast zeszyt metodyczny zawierający różne pomysły na zabawę i eksperymenty teatralne. Uczennicom wyjazd bardzo się podobał i chętnie wzięłyby udział w następnych warsztatach.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz