Dzień Parasola

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > PAŹDZIERNIK'17

Dzień Parasola

W ostatnim dniu października maluszki z naszego przedszkola świętowały Dzień Parasola. Wbrew popularnemu twierdzeniu, że w czasie deszczu dzieci się nudzą, nasze przedszkolaki bawiły się wyśmienicie. Tego dnia wszystkie dzieci przyniosły do przedszkola parasole. Dzień rozpoczął się od gimnastyki z jego wykorzystaniem. Następnie dzieci słuchały opowiadania o deszczowej pogodzie. Opowiadały o tym, co lubią robić podczas deszczu, który tej jesieni był nieodłącznym elementem aury. Dzieci rozwiązywały zagadki o pogodzie oraz doskonaliły swoją spostrzegawczość poprzez wyszukiwanie wskazanych parasoli. Zagrały również na instrumentach do piosenki ,,Deszczowa orkiestra", a po obiedzie udały się na spacer pod osłoną swoich parasoli. W ten sposób udowodniły, że nawet pochmurny i deszczowy dzień może być ciekawy.

Joanna Kędziora