POMOC DLA SCHRONISKA ZWIERZĄT W GŁOWNIE

AKTUALNOŚCI > CZERWIEC'20

POMOC DLA SCHRONISKA ZWIERZĄT W GŁOWNIE

8 lipca 2020r. dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim pani Małgorzata Skomiał i nauczycielka pani Beata Siekiera organizatorka akcji zbiórki nakrętek, dostarczyły do Schroniska Zwierząt w Głownie kilka worków nakrętek z plastikowych butelek. Uczniowie szkoły w Popowie zbierają nakrętki głównie z butelek plastikowych typu PET, ale mogą to być też plastikowe zakrętki z płynów, szamponów, nakrętki z mleka w kartonie, soczków itp. Pamiętać należy, że muszą to być nakrętki z tworzywa sztucznego, które można przerobić na granulat. Nie mogą zawierać żadnych części metalowych (pompek, sprężynek, itp.). Po zebraniu odpowiedniej ilości nakrętek przyjeżdża odbiorca i zabiera je do recyklingu przerabiając na plastikowy granulat, który ponownie służy do wyprodukowania elementów PCV, zakrętek, rur, doniczek, łopat.

Zbierając nakrętki uczniowie pomagają nie tylko zwierzętom w schronisku!
Środowisko też na tym korzysta!

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz