XX Łódzkie Targi Edukacyjne

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MARZEC'17

W marca 2017 roku klasy II i III gimnazjum wraz z wychowawcami Panią Beatą Siekierą i Panią Izabelą Zawadzką oraz odbywającą w naszej szkole praktyki Panią Katarzyną Dziedzielą wybrały się na jubileuszowe XX Łódzkie Targi Edukacyjne. Szeroka oferta szkół i uczelni wyższych, propozycje praktyk i programów wspomagających rozwój zawodowy uczniów i absolwentów realizowanych przez największe firmy, a także prezentacje zajęć dodatkowych rozwijających pasje i poszerzających wiedzę, to powody, dla których braliśmy udział w targach, które odbyły się w Hali Expo-Łódź. Był to zjazd szkół z województwa łódzkiego, które prezentowały swoją ofertę edukacyjną. Miały tam miejsce pokazy zajęć, jakie się tam odbywają i wiele innych cennych informacji potrzebnych przy wyborze szkoły. Mieliśmy np. możliwość skorzystania z oferty danej szkoły poprzez wykonanie przez reprezentanta szkoły makijażu, fryzury, czy skonsumowania wyrobów szkół gastronomicznych. Otrzymywaliśmy również ulotki, gadżety z danych szkół oraz przeprowadzaliśmy krótkie rozmowy z ich reprezentantami. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza pomoże nam w trafnym wyborze szkoły. W drodze powrotnej dyskutowaliśmy na temat poznanych wcześniej ofert szkół. I tak zakończył się nasz wyjazd.

Dorota Zgierska kl.III gimnazjum