Goście z Zimbabwe

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LIPIEC'16

Goście z Zimbabwe w Gminie Głowno

W dniu 24 lipca 2016 r. naszą gminę odwiedziła delegacja trójki dziewcząt z Zimbabwe - kraju położonego w południowej Afryce, które przybyła do Polski na Światowe Dni Młodzieży, a przed wyjazdem do Krakowa uczestniczyła w uroczystościach diecezjalnych w Łodzi.

Podczas pobytu w naszej gminie dziewczęta oglądały gospodarstwo rolne. Podziwiając krajobrazy naszej gminy zachwyciły się szachownicą pól, a także zdziwił je fakt, że w Gminie Głowno uprawiane są różne rodzaje zbóż, a zwłaszcza kukurydza, która w ich kraju jest również bardzo popularna.

Dziewczęta opowiadały również o życiu w swoim kraju. Można było się m.in. dowiedzieć, że w Zimbabwe mieszkańcy posługują się lokalnymi językami, ale od maleńkości uczą się również języka angielskiego, który jest językiem urzędowym w Zimbabwe.

Jednym z etapów pobytu naszych gości była również wizyta w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim, gdzie w obecności Pana Wójta Marka Jóźwiaka od razu zwróciły uwagę na duża salę gimnastyczną. Były bardzo zdziwione, że w tak małych miejscowościach są tak piękne i duże szkoły, z taką nowoczesną infrastrukturą. Jedna z dziewcząt na naszej skoczni próbowała nawet skoku w dal.

Dziewczętom z Zimbabwe bardzo smakowały miejscowe polskie potrawy, zwłaszcza placek ze śliwkami. Były zachwycone Polską i naszą gminą, nie ukrywały, że bardzo chciałyby jeszcze kiedyś tutaj powrócić. Po dniu pełnym wrażeń powróciły do Łodzi i udały się na mszę świętą do Atlas Areny.