Projekt „Książka moich marzeń”

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LUTY'16

Projekt „Książka moich marzeń”

Dnia 5 października 2015 roku została zawarta umowa pomiędzy Wojewodą Łódzkim a Gminą Głowno w sprawie udzielenia dotacji na zakup książek niebędących podręcznikami dla bibliotek szkolnych w ramach Rządowego programu wspierania w 2015 roku organów prowadzących szkoły podstawowe w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży „Książka moich marzeń”. Dzięki temu w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim pojawiły się nowe książki.
Planowane zakupy zostały poprzedzone diagnozą oczekiwań uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Skonsultowano też zakup nowości pod kątem optymalnego wykorzystania zasobów biblioteki szkolnej w celu wspierania rozwoju zainteresowań czytelniczych uczniów z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Łodzi z filią w Zgierzu, Miejską Biblioteką w Głownie oraz Gminną Biblioteką w Bronisławowie.

Są to rzeczywiście książki, o jakich marzą dzieci ze szkoły podstawowej. Świadczy o tym fakt, że jak tylko pojawiły się na bibliotecznych półkach szybko z nich zniknęły i powędrowały do rąk młodych czytelników. Szczególnie ucieszyło mnie to, że mogliśmy spełnić marzenia czytelnicze uczniów. Czytanie stało się znów trendy, a biblioteka ożyła i sprzyja wymianie poglądów na temat przeczytanych książek. Jestem dumna, że i w naszej bibliotece są książki, które znalazły się wśród Bestsellerów Empiku 2015. /bibliotekarka Małgorzata Kapuścińska/

Oto wrażenia uczniów:

Nowe książki są świetne. Dobrze się je czyta. Mają ciekawe okładki zachęcające do czytania. /Marika Kędziora, kl. V/

Bardzo mi się podoba, że są nowe książki w bibliotece. Tamte były już dużo razy czytane. /Aleksandra Szadkowska, kl. V)

Nowe książki są bardzo ciekawe. Opowiadają interesujące historie i mają piękne ilustracje. /Zuzanna Kaczorowska, kl. IV/