Pierwszy szkolny spacer

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > WRZESIEŃ'17

Pierwszy szkolny spacer

W słoneczny wrześniowy dzień uczniowie klasy pierwszej z wychowawczynią panią Beatą Florczyńską i panią Agnieszką Wołowiec- Olesińską wybrali się na pierwszy spacer. Jego celem było poznanie drzew i krzewów rosnących w pobliżu szkoły. Pierwszaki zobaczyły takie drzewa jak: lipa, klon, kasztanowiec, orzech włoski, kalina, topola, dziki bez. Największe wrażenie na uczniach zrobił Dąb Wolności- drzewo, które jest symbolem Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie zapoznali się z historią dębu, który jest Pomnikiem Przyrody i wiele znaczy dla mieszkańców wsi, w której uczą się pierwszaki. Wystarczyło dwanaście splecionych rąk pierwszoklasistów, żeby objąć pień drzewa. Czynność tę uczniowie wykonali z dużą radością. Pierwszaki podjęły zobowiązanie, że będą tu przychodzić co rok i sprawdzać jak zmienia się objętość pnia dębu. Z pobytu na dworze pierwszoklasiści przynieśli do klasy liście i owoce drzew i krzewów, które poznali w trakcie spaceru. Dziękujemy pani Agnieszce Wołowiec- Olesińskiej za sfotografowanie naszego spaceru.

Uczniowie klasy I z wychowawcą