CZYTANIE ZE SŁODZIAKAMI

AKTUALNOŚCI > STYCZEŃ'20

CZYTANIE ZE SŁODZIAKAMI

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim brali udział w akcji czytelniczej zorganizowanej przez bibliotekę szkolną, której podsumowanie nastąpiło 10 stycznia. Głównym celem tych działań było propagowanie wśród najmłodszych idei czytania i obcowania z literaturą. Każde dziecko, które czytało w domu co najmniej 10 minut i zostało to potwierdzone podpisem rodzica, zgłaszało się do biblioteki szkolnej po naklejkę, którą umieszczało w odpowiednim albumie. Trzeba było zebrać określoną ilość naklejek, aby móc oddać album i brać udział w losowaniu nagród w postaci sympatycznych słodziaków oraz książek z przygodami tych znanych wszystkim maskotek. Opiekę nad akcją sprawowały panie: Joanna Gorzkiewicz i Aleksandra Białas. Finał akcji miał na celu wylosowanie 10 osób, które złożyły swoje albumy w bibliotece, świadczące o tym, że wypożyczały książki i czytały je. W obecności pani Dyrektor Małgorzaty Skomiał, która dokonała pierwszego losowania, wybrana została dziesiątka szczęśliwców obdarowana nagrodami. Trzeba podziękować tu sieci sklepów Biedronka za ufundowanie maskotek, a także książek oraz inicjatywę wspierania czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Mali czytelnicy z niecierpliwością czekają już na kolejną ciekawą biblioteczną akcję.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz