Dzień Liczby Pi

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > MARZEC'18

Dnia 14 marca uczniowie naszej szkoły począwszy od klasy pierwszej szkoły podstawowej do klasy trzeciej gimnazjum wzięli udział w przygotowanej przez nauczycielki matematyki panie Dorotę Augustyniak i Izabelę Zawadzką zabawie z okazji Święta Liczby Pi. W tym dniu wszyscy uczniowie wykonali wspólnymi siłami napis wymyślony przez koordynatorki. Brzmiał on następująco: "14 marca dzień liczby Pi, baw się z nami i ty, pamiętaj, że matematyka królową jest!". Każda klasa miała za zadanie napisać fragment hasła i go pokolorować. Na koniec uczniowie klasami przygotowali rymowanki promujące matematykę, które zaprezentowali podczas wspólnego sklejania napisu w całość. Efekty pracy dzieci zostały zaprezentowane na dolnym korytarzu.