Uroczysty apel

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > LISTOPAD'16

"Więc naprzód, niech broń rozdziera
niech kula szyje jak nić
Trzeba nam teraz umierać
By Polska umiała znów żyć"
uroczysty apel
Krzysztof Kamil Baczyński

W dniu 9. listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt gminy Głowno pan Marek Jóźwiak, radni gminy Głowno pan Marek Zgierski i pan Mieczysław Dałek, proboszcz parafii Waliszew ks. Arkadiusz Grodzicki, a także przedstawiciele Rady Rodziców: pani Małgorzata Wielemborek, pani Justyna Pawłowska i pan Marek Zgierski. Spotkanie poprowadzili uczniowie klasy III gimnazjum Maja Kret i Kacper Olesiński. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i sztandaru OSP w Popowie oraz odśpiewaniem hymnu państwowego. Uczniowie uświetnili obchody 11 listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem pani Beaty Siekiery. Pamięć minionych dni i dumę z odzyskanej niepodległości przywołały wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczestnicy apelu mogli przyłączyć się do wspólnego śpiewania utworów, które towarzyszyły naszym przodkom w drodze ku wolności. Były to: "Boże, coś Polskę", "My, Pierwsza Brygada" czy "Rota". Nad oprawą muzyczną czuwał pan Paweł Karlikowski. Uwagę przyciągała piękna dekoracja przygotowana przez panią Agnieszkę Wołowiec-Olesińską. Wszyscy z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy tej szczególnej lekcji historii. Moja młodsza koleżanka Zuzia Śliwkiewicz tak wspomina uroczystość: "Każdy starał się, by apel wypadł jak najlepiej. Niektórzy mówili wiersze, chór śpiewał patriotyczne piosenki. Po apelu poszliśmy pod "Dąb Wolności" w Popowie, gdzie złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Myślę, że dzień 11 listopada jako Narodowe Święto Niepodległości w naszej szkole został ciekawie przedstawiony."

Aleksandra Szadkowska kl. VI