CO MOŻNA ZROBIĆ Z...

AKTUALNOŚCI > PAŹDZIERNIK'19

CO MOŻNA ZROBIĆ Z KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI?

9 października uczniowie klasy II i III urządzili wspólne zajęcie, na którym postanowili wykorzystać kasztany, żołędzie, liście i gałązki przyniesione ze spaceru. Celem ich pracy były ludziki z tych przyrodniczych skarbów. Na początku zajęcia uczniowie zapoznani zostali z zasadami bezpiecznego posługiwania się śrubokrętem i wykałaczkami, które potrzebne były do wykonania jesiennych arcydzieł. Pracę nadzorowały wychowawczynie: Beata Florczyńska i Joanna Gorzkiewicz. Dzieci szybko wykorzystały swoją pomysłowość zamieniając kasztany i żołędzie w ludziki, zwierzęta i pojazdy. Zrobione przez nich kasztanowe postacie stworzyły wspaniałą jesienną dekorację, która ozdobiła wystrój klasy trzeciej. Na zakończenie spotkania uczniowie opowiadali o swoich pracach, nadali niektórym imiona i wymyślili opowieści z ich udziałem. Okazało się, że była to świetna zabawa, która spodobała się wszystkim uczniom.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz