Olimpiada przedszkolaków

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > GRUDZIEŃ'15

Olimpiada przedszkolaków

Dnia 02.12.2015r. (środa) w naszej szkole odbyła się IV edycja Sportowej Olimpiady dla Przedszkolaków. Do naszej placówki przybyli uczniowie przedszkoli z: Mąkolic, Lubiankowa, Miejskiego Przedszkola Nr 1 w Głownie, Przedszkola nr 2 w Głownie, Przedszkola nr 3 w Głownie oraz oczywiście gospodarze. W sumie prawie 100 dzieciaków wraz z opiekunami. Na początku wszystkich uczestników gorąco przywitał pan dyrektor Krzysztof Fortuna oraz pani Beata Florczyńska - organizatorka olimpiady. Panią Beatę wspierały panie Jolanta Szeliga, Joanna Kędziora oraz uczniowie klasy 3 gimnazjum. Uczniowie czuwali przede wszystkim nad przestrzeganiem gry fair play oraz uważali na sprzęt. Wszystkie kategorie sportowe były dla przedszkolaków bardzo trudne. Wśród nich pojawił się: slalom, bieg z piłeczką pingpongową na łyżeczce czy chód z woreczkiem na głowie. Każdy z uczestników chciał być pierwszy i zdobyć kolejne punkty dla swojej drużyny, by następnie być zwycięzcą. Wszyscy starali się jak mogli. Każdy był z siebie zadowolony. W przerwie w rywalizacji pojawiły się również zabawy taneczne w rytm piosenek, które każdy przedszkolak zna i lubi. Na zakończenie wszyscy zebrali się znów razem, by dowiedzieć się, jakie były wyniki. Pan dyrektor oznajmił z zadowoleniem, że każdy wygrał. Wszystkich przepełniała duma i radość! Przedstawiciele drużyn odebrali puchary za zajęcie 1 miejsca. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za udział w czwartej edycji olimpiady.

Ewelina Makowska, klasa III gimnazjum