ZIELONA KRAINA PRZYRODY

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LIPIEC'16

Zespół Szkół w Popowie Głowieńskim na utworzenie Eko-pracowni "Zielona Kraina Przyrody"
w Szkole Podstawowej - przyznana kwota dotacji 26.136,00 zł.

Po ogłoszeniu wyników konkursu "Nasza Eko-pracownia" przez WFOŚiGW w Łodzi radość w naszej placówce była wielka. Hura, hura udało się tym razem pozyskać dotację na utworzenie nowoczesnej pracowni z zakresu przyrody. Co z tym się wiąże? W nowym roku szkolnym uczniowie na lekcjach przyrody nie tylko będą poznawać zagadnienia w teorii, ale także w praktyce, czyli badać, obserwować i poznawać doświadczalnie. W ramach dotacji zostaną zakupione pomoce dydaktyczne do obserwowania m.in. ptaków, obiegu wody w przyrodzie, do badania np. właściwości wody, gleby, powietrza w najbliższej okolicy, do doświadczania np. procesu degradacji środowiska naturalnego. W pracowni będzie możliwe poznawanie otaczającego nas świata poprzez multimedia, do takiego badania okazał się niezbędny zestaw interaktywny, programy edukacyjne, filmy o tematyce ekologicznej. Sala zostanie wyposażona w nowe meble: stoliki, krzesła, szafki na pomoce dydaktyczne. Jedną ze ścian ozdobi fototapeta - krajobraz z zakolem rzeki z okolic Popowa.
"Zielona kraina przyrody" jest adresowana do uczniów szkoły podstawowej. Mam nadzieję, że z tej nowoczesnej pracowni będą korzystać również gimnazjaliści na geografii i innych przedmiotach przyrodniczych.
Jestem przekonana, że nasza Eko - pracownia wpłynie na poprawę świadomości uczniów i ich rodzin, że należy pielęgnować otaczające nas środowisko naturalne.

Beata Siekiera