DZIEŃ Z KUBUSIEM PUCHATKIEM

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MAJ'17

DZIEŃ Z KUBUSIEM PUCHATKIEM

25 maja w klasie II szkoły podstawowej odbyły się zajęcia poświęcone lekturze A. A. Milne`a pt. "Kubuś Puchatek". W tym dniu do klasy zaproszeni byli rodzice, pan dyrektor Krzysztof Fortuna, nauczyciele. Bardzo ważnym gościem, bez którego nie można wyobrazić sobie tego dnia, był Kubuś Puchatek mieszkaniec Stumilowego Lasu. W tej roli bardzo dobrze czuł się Adam Stopczyński i doskonale ją odegrał. Dzieci znają również przyjaciół Puchatka, ich upodobania i przygody. Popularność Kubusia, Prosiaczka, Kłapołuchego, Królika, czy Tygryska jest wśród najmłodszych ogromna, o czym świadczy wystawa urządzona pod nazwą "Zakątek Kubusia Puchatka". Znalazły się tam m.in. puzzle i wiele innych przedmiotów i maskotek z tymi postaciami. Drugą część tego dnia stanowiło podsumowanie programu rozpoczętego rok temu pod nazwą "Czytanie jest trendy!", a którego celem było popularyzowanie i zachęcanie dzieci do czytania, a tym samym doskonalenia tej umiejętności. Podobnie jak to miało miejsce wcześniej, tak i tym razem wychowawczyni klasy drugiej pani Joanna Gorzkiewicz zaprosiła uczniów i wszystkich obecnych do głośnego przeczytania przygotowanych fragmentów książek lub wierszy. Oczywiście najczęściej czytano tego dnia wybrane rozdziały "Kubusia Puchatka". Oprócz dzieci czytał również pan dyrektor i rodzice, a także absolwentka naszej szkoły, a jednocześnie siostra drugoklasisty Bartka - Natalia Kaczorowska. Wszystkie prezentacje nagrodzone zostały gromkimi brawami. Po tak pracowitych zajęciach należało się wszystkim "małe co nieco". Uczniowie częstowali gości i siebie nawzajem tym, co Puchatek lubi najbardziej. Wszyscy, którzy czytali książkę o poczciwym niedźwiadku wiedzą na pewno - CO TO JEST? A TYCH, KTÓRZY NIE WIEDZĄ, KLASA DRUGA ZAPRASZA DO LEKTURY KSIĄŻKI PT."KUBUŚ PUCHATEK".
Amelia, Klaudia, Adaś, Miłosz, Sandra, Wiktoria, Julia, Bartek i Ksawery proponują przeczytać piosenkę - mruczankę Misia o bardzo małym rozumku i zgłosić się z poprawną odpowiedzią do klasy drugiej.
Oto podpowiedź:
"Dziwny jest niedźwiedzi ród,
Że tak bardzo lubi miód,
Bzyk-bzyk-bzyk, ram-pam-pam,
Co to znaczy? Nie wiem sam".

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz