WYJAZD DO TEATRU "DOM"

AKTUALNOŚCI > PAŹDZIERNIK'19

WYJAZD DO TEATRU "DOM"

17 października najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I-III wybrali się na wycieczkę do teatru "Dom" w Łodzi. Sztukę pt. "Różnorodność kultur Europy" przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego z Wrocławia.
Był to interaktywny spektakl, podczas którego dzieci wyruszyły w podróż razem z 9-letnim Kubą, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, nienawiścią, bólem i łzami). Chłopiec postanowił odnaleźć to, co jest największą wartością w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Podczas swojej fascynującej podróży pokonał starożytnego demona. Wraz z bohaterem uczniowie poznali kulturę następujących krajów Europy: Niemiec, Włoch, Francji, Hiszpanii i Anglii.
W trakcie spektaklu dzieci stawały się uczestnikami wydarzeń, poszukiwali słów - kluczy, zaklęć które powstrzymywały złośliwego ducha skrzyni. Zły duch stracił moc, zwyciężyła dobroć, a największym skarbem świata okazały się DZIECI. Młodzi widzowie przekonali się jak ważna jest przyjaźń, miłość, odwaga i humor.
Po spektaklu wycieczka udała się na miejski plac zabaw, aby spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu przed powrotem do Popowa. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwały panie:
Beata Florczyńska, Jolanta Fortuna, Joanna Gorzkiewicz i Irena Rożniata. Wyjazd był bardzo pouczający ze względu na treść przedstawienia, ale i atrakcyjny, gdyż uczniowie stwierdzili: - "Chcemy więcej takich wyjazdów!"

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz