Sprzątanie świata

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > WRZESIEŃ'15

Sprzątanie świata

W piątek 18 września 2015 roku w uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Sprzątanie świata. Zanim wyruszyliśmy na pomoc naszemu środowisku klasa pierwsza gimnazjum wraz z wychowawczynią panią Beatą Siekierą rozjaśniła nam ideę obchodzonego święta. W tym roku przebiegało ono pod hasłem "Wyprawa - poprawa" i skierowane było na monitoring środowiska oraz budowanie czystego środowiska na co dzień. Nasi koledzy i koleżanki w barwny sposób opowiedzieli nam, co by było, gdybyśmy byli obojętni na potrzeby środowiska. Po chwili uczniowie placówki podzieleni na grupy i uzbrojeni w worki oraz rękawiczki wyruszyli w teren. Towarzyszyli im oczywiście nauczyciele. W tym dniu nikt nie próżnował - przedszkolaki i uczniowie klas I - III sprzątali teren wokół szkoły. Poboczem drogi w kierunku OSP zajęli się starsi koledzy i koleżanki z podstawówki. Z kolei gimnazjaliści tradycyjnie powędrowali w stronę boiska Sokół. Jak co roku niestety było, co zbierać. Jednak wszyscy cieszyli się, że miło i pożytecznie spędzili czas.

Ewelina Makowska, kl. III gimnazjum