Udział w uroczystych obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polkę niepodległości

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > LISTOPAD'17

W dniu 11.11.2017 r. delegacja naszej szkoły wzięła udział w miejsko - powiatowych, uroczystych obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polkę niepodległości, które miały miejsce w Głownie. Zespół Szkół w Popowie Głowieńskim reprezentowali:
- poczet sztandarowy pod opieką p. Beaty Siekiery w składzie:

1. Oliwia Trzmielak
2. Julia Marciniak
3. Wiktoria Dębska
4. Paulina Szczypkowska
3. Patryk Jęczkowski
4. Jakub Sędziak
- dyrektor Krzysztof Fortuna

Po mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem św. Jakuba Apostoła delegacja udała się wraz z pozostałymi uczestnikami uroczystości na Plac Wolności, gdzie usytuowany jest Dąb Wolności, posadzony w roku 1929 dla uczczenia Niepodległości. Po drodze na Plac część delegacji złożyła kwiaty przy pomniku w parku Armii Krajowej.

Główna część obchodów odbyła się na Placu Wolności. Przemawiał burmistrz Grzegorz Janeczek i starosta zgierski Bogdan Jarota. Po tym nastąpiło złożenie kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym odzyskanie niepodległości. Na koniec zebrani obejrzeli krótkie przedstawienie przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie, przedstawiające okoliczności posadzenia głowieńskiego Dębu.