ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W POPOWIE GŁOWIEŃSKIM


Idź do treści

Menu główne:


SUPER BYŁO NAD WODĄ...

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > WRZESIEŃ'16


SUPER BYŁO NAD WODĄ...


W piątkowy ciepły i słoneczny dzień 9. września 2016 roku klasy I-III wybrały się do Głowna nad jezioro. Na zaproszenie harcerzy z Hufca im. Kornela Makuszyńskiego zagościli tam w zatoce ZHP. Instruktorzy Yacht-Club-Głowno wprowadzili naszych najmłodszych uczniów w tajniki żeglarstwa. Dzieci pod opieką wychowawczyń: Jolanty Szeligi, Beaty Florczyńskiej, Joanny Gorzkiewicz i Anny Romańczuk najpierw obejrzały zacumowane żaglówki, a później z niecierpliwością czekały, żeby poczuć wiatr w żaglach, ale niestety wiatru nie było. Nasi gospodarze i na to znaleźli sposób. Uruchomili motorówkę, która przewiozła po wodach jeziora wszystkich chętnych. Pierwsi wsiedli do łodzi najbardziej odważni i po powrocie ich słowa zachwytu trudno opisać.
- " Było wspaniale, chcemy jeszcze raz!"- tak wypowiadali się Adam i Miłosz z klasy drugiej.
Niektórzy potrzebowali więcej czasu, żeby przekonać się do podróży motorówką, ale i oni po pewnym czasie zaliczyli rejs po głowieńskim jeziorze. Wesołe okrzyki: "Przygodo ahoj!" słychać było na pomoście. Może to pierwsze spotkanie obudzi wśród dzieci chęć do żeglowania. Na zakończenie podziękowano druhowi Albertowi Waśkiewiczowi i druhowi Grzegorzowi Piórkowskiemu za czas, który poświęcili naszym uczniom.
Pozostałe chwile spędzono wesoło na placu zabaw. Wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wyjazdu wrócili do szkoły.Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz


Powrót do treści | Wróć do menu głównego