Święto Niepodległości

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LISTOPAD'15

Święto Niepodległości

"Niepodległa, Niepokorna" pod tym hasłem 10 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. Udział w niej wzięli przedstawiciele Gminy Głowno na czele z Wójtem panem Markiem Jóźwiakiem, któremu towarzyszyli radni gminy Głowno: pani Marzena Doardo oraz panowie Marek Zgierski i Mieczysław Dałek, Prezes Zarządu Związku Nauczycielstwa Polskiego w Głownie pani Marzena Kowalska, proboszcz tutejszej parafii w Starym Waliszewie ks. Arkadiusz Grodzicki, przedstawiciele Rady Rodziców (p. Beata Krzeszewska, p. Justyna Pawłowska, p. Ewelina Gonciarz – Golan) oraz okoliczni mieszkańcy. W tej doniosłej uroczystości uczestniczył również poczet sztandarowy Zespołu Szkół Publicznych w Mąkolicach z opiekunem panem Dominikiem Błaszczykiem oraz panią Dyrektor Jolantą Przyżycką. Patriotyczne przedstawienie przygotowała nauczycielka historii pani Beata Siekiera, która zadbała nie tylko o część artystyczną, lecz także dekoracje. Z kolei oprawą muzyczną zajął się pan Paweł Karlikowski z chórem szkolnym. Gimnazjaliści przypomnieli historię odzyskania przez Polskę niepodległości recytując poezję m.in. Adama Mickiewicza i Antoniego Słonimskiego, śpiewając Rotę, Legiony, Piechotę oraz Niepodległą, Niepokorną. Po apelu wszyscy uczestnicy uroczystości w towarzystwie pocztów sztandarowych złożyli kwiaty i zapalili znicze pod Dębem Wolności, czyli drzewem, które zostało posadzone przez uczniów przy tzw. drodze popowskiej na pograniczu wsi Popów i Karnków, w pierwszą rocznicę odzyskania niepodległości 11 listopada 1919 roku.

Dorota Zgierska kl. II gimnazjum