OSTATKI 2020

AKTUALNOŚCI > LUTY'20

"Przyszły dziatki na ostatki, nie mam ojca ani matki..."
- czyli ostatni dzień karnawału w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły związaną z ostatkami, w tym roku również ostatni dzień karnawału został bardzo wesoło i kolorowo uczczony. Tak robili nasi dziadkowie, rodzice i to nie tylko w szkole. Zgodnie z tradycją "Kto przebrany niepytany" uczniowie i grono pedagogiczne wykazali się wspaniałą wyobraźnią przebierając się za ciekawe postaci.
Po szkole chodził Czerwony Kapturek z babcią, Wikary księdza Mateusza, siostry zakonne, dinozaury, wróżki, księżniczki, hipiski, strażacy i policjanci. Przyjechała również Magda Gessler, prowadząca Kuchenne Rewolucje. W trakcie długiej przerwy wszyscy spotkali się na dolnym korytarzu i wybrali najlepsze ostatkowe przebranie. Był to bardzo trudny wybór, gdyż uczniowie i nauczyciele byli bardzo kreatywni. Wśród zwycięzców znaleźli się Lilka Siedlecka z młodszej grupy przedszkolnej w przebraniu dyni, w kategorii klas I-III zwyciężyła Maja Zgierska w przebraniu Czerwonego Kapturka, natomiast w klasach IV-VIII Kacper Lenart przebrany za księdza Wikarego. Triumfatorzy zostali nagrodzeni czekoladami, a pozostałych uhonorowano cukierkami. Wszyscy doskonale się bawili. Była to kolejna propozycja Samorządu Uczniowskiego, dbającego o kultywowanie tradycji w naszej placówce. Wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcia, które znajdą się w szkolnej kronice.

Beata Florczyńska