ZESPÓŁ SZKOLNO - PRZEDSZKOLNY W POPOWIE GŁOWIEŃSKIM


Idź do treści

Menu główne:


IX edycja konkursu Miniplayback

AKTUALNOŚCI > CZERWIEC'19


12 czerwca 2019 roku w sali widowiskowej naszej szkoły odbyła się IX edycja konkursu Miniplayback pod patronatem Wójta Gminy Głowno Pana Marka Jóźwiaka. W konkursie wystąpiły dzieci z przedszkoli w Głownie, Piątku, Mąkolic, Lubiankowa i oczywiście Popowa Głowieńskiego. Występom kibicowali uczniowie naszej szkoły oraz przybyli goście. Łącznie na scenie zobaczyliśmy 150 uczestników w 17 występach. Młodzi wykonawcy mieli za zadanie wcielić się w rolę swojego ulubionego piosenkarza lub piosenkarki i zaprezentować wybrany utwór. Radości nie było końca, kiedy co chwila na scenie pojawiała się kolejna gwiazda. Publiczność była zachwycona występami. Podziwiali młode talenty, odwagę i umiejętności taneczne "małych gwiazd". Dzieci chętnie sięgały po znane i lubiane przeboje Czerwonych Gitar, Andrzeja Rosiewicza, Majki Jeżowskiej, Blue Cafe, Roksany Węgiel oraz wielu innych. Jury, któremu przewodniczył dyrektor ZSP w Popowie Głowieńskim pan Krzysztof Fortuna, miało nie lada problem, aby wybrać tych najlepszych, gdyż każdy występ był wyjątkowy. Oceniano dobór repertuaru, poprawną imitację śpiewu, oddanie charakteru piosenki w odpowiednim układzie tanecznym, ogólny wyraz artystyczny, charakteryzację wykonawcy, pomysł oraz oryginalność. Po burzliwej naradzie ogłoszono wyniki, które wyglądały następująco:

I miejsce - dziewczynki z Przedszkola nr 3 w Głownie z interpretacją piosenki Filipinek ,,Batumi"
II miejsce - ,,Do zakochania jeden krok" Andrzeja Dąbrowskiego dzieci z przedszkola w Piątku
III miejsce - Don Wasyl i Roma w piosence ,,Ore, ore" - Osinkowo.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci worków z logo Gminy Głowno oraz dyplomy. Laureaci uhonorowani zostali dodatkowo statuetkami oraz paczkami prezentowymi.
Na zakończenie dzieci z Popowa Głowieńskiego jako gospodarze imprezy wręczyły Wójtowi Gminy Głowno Panu Markowi Jóźwiakowi samodzielnie wykonaną laurkę w podziękowaniu za patronat nad konkursem.
Organizatorkami konkursu były panie: Paulina Charążka, Agnieszka Wołowiec-Olesińska oraz Beata Florczyńska.
Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili. Cieszymy się, że w IX edycji konkursu wzięło udział tak wiele dzieci, gratulujemy zwycięzcom i już dziś zapraszamy na przyszły rok.

Joanna KędzioraPowrót do treści | Wróć do menu głównego