HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

AKTUALNOŚCI > GRUDZIEŃ'18

HEJ KOLĘDA, KOLĘDA

19 grudnia 2018 roku odbyły sie w naszej szkole tradycyjne jasełka. Jasełka to przedstawienia o Bożym Narodzeniu, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło, które oznacza żłób. Za twórcę widowisk bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu. Tradycyjne przedstawienie o tematyce bożonarodzeniowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Popowie Głowieńskim zgromadziło w sali gimnastycznej całą społeczność szkolną oraz przybyłych rodziców. Uroczystość rozpoczęli uczniowie klasy III, którzy zaśpiewali kolędę "Cicha noc" w języku angielskim. Przygotowała ich do występu pani Sylwia Pałczyńska. Po występie rozpoczęło się przedstawienie jasełkowe "Hej kolęda, kolęda" przygotowane przez panią Annę Romańczuk, Joannę Gorzkiewicz, Paulinę Charążkę, Annę Walczak i Agnieszkę Wołowiec-Olesińską. Na scenie pojawili się: Maryja, Józef, aniołowie, pasterze, król Herod, dzieci oraz królowie. Wcielili się w nich w tym roku młodzi aktorzy ze starszej grupy przedszkolnej, uczniowie klasy I i IV oraz dodatkowo muzycznie okrasił przedstawienie chór szkolny, a także soliści: Mateusz Warzywoda i Magdalena Marciniak. Po montażu słowno - muzycznym Dyrektor Krzysztof Fortuna złożył wszystkim życzenia, a po nich nastąpiło tradycyjne dzielenie się opłatkiem. Później wszyscy udali się do klas, gdzie odbyły się klasowe wigilie.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz