DZIEŃ PATRIOTY I PATRIOTKI XXI WIEKU

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > LISTOPAD'17

DZIEŃ PATRIOTY I PATRIOTKI XXI WIEKU

16 listopada 2017 roku, razem z ponad 160 szkołami z całej Polski, obchodziliśmy w naszym Zespole Szkół DZIEŃ PATRIOTY I PATRIOTKI XXI WIEKU. Rozpoczął się on od wykonania plakatu, na którym umieszczone były cechy współczesnego patrioty, który:
1. szanuje symbole narodowe,
2. jest tolerancyjny,
3. zna lokalne miejsca pamięci narodowej,
4. uczestniczy w obchodach świąt narodowych,
5. zna hymn narodowych,
6. szanuje innych ludzi.

Uczniowie i nauczyciele ubrali się w ten dzień w elementy białe lub czerwone, symbolizujące nasze barwy narodowe. Uczennice Szkolnego Koła Wolontariatu: Iza, Klaudia i Michalina z II klasy gimnazjum przeprowadzały z uczniami rozmowy pytając "Co to jest patriotyzm?", "Co to znaczy kochać swoją ojczyznę?".
Bardzo chętnie na te pytania odpowiadali uczniowie ze starszych klas, ale i młodsi udzielali ciekawych odpowiedzi. Najczęściej powtarzały się słowa, że kochać swój kraj to znaczy dobrze pracować i uczyć się. Dzień ten zakończył się składaniem podpisów na biało-czerwonej fladze na znak akceptacji cech współczesnego patrioty. Organizatorem obchodów tego dnia był wolontariat z opiekunkami Joanną Gorzkiewicz i Anną Romańczuk.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz