Olimpiada sportowa

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2017-2018 > KWIECIEŃ'18

Olimpiada sportowa pod hasłem
"MAŁY OLIMPIJCZYK"

W myśl powiedzenia "Czym skorupka za młodu nasiąknie..." chcemy przyczyniać się do jak największego rozwijania sprawności ruchowej u dzieci już od najmłodszych lat. Radość dzieci, ich sportowa postawa i duch walki mobilizuje nas do organizowania Gminnej Olimpiady Sportowej z udziałem przedszkolaków z terenu Gminy Głowna i Miasta Głowna. W bieżącym roku 25 kwietnia odbyła się już VIII edycja Olimpiady. Wzięła w niej udział rekordowa liczba przedszkoli. Dołączyło do nas Samorządowe Przedszkole ze Strykowa. Organizatorkami imprezy były panie: Beata Florczyńska i Paulina Charążka. Olimpiada rozpoczęła się od przywitania gości przez dyrektora placówki p. Krzysztofa Fortunę oraz wspólnych pląsów, które rozgrzały mięśnie uczestników. Dbając o bezpieczeństwo przedszkolaków każda grupa miała swojego dodatkowego opiekuna, którymi były starsze koleżanki z gimnazjum. Impreza w tej edycji miała charakter rywalizacji, ale nie była punktowana przez komisję sędziowską. Dla wszystkich dzieci była to wielka frajda, bo nie odczuły przegranej. W programie imprezy były następujące konkurencje do pokonania: tor przeszkód, przejście przez tunel, przeciąganie liny, bieg na czworakach, ślizganie w siadzie prostym, przenoszenie piłeczki na "łyżce", prowadzenie piłki kijem do unihokeja po linii prostej, przenoszenie piłki nad głowami, bieg na czworakach. Przedszkolaki bawiły się doskonale, ponieważ w przedszkolu ruch jest czymś naturalnym, dzieci w tym wieku nie potrzeba namawiać do zabawy, do biegania, do skakania a wprowadzenie do ćwiczeń elementów współzawodnictwa zachęca je do osiągania lepszych wyników, pobudza ich ambicje a sprzyjają temu okrzyki, pochwały, doping. Dzieci świetnie się czuły, przyniosło im to wiele satysfakcji i radości. Nam organizatorkom również, widząc jak opiekunowie grup angażują się w te zawody, wyzwalając swoje czasem ukryte emocje. Olimpiada zakończyła się rozdaniem pamiątkowych pucharów, medali i dyplomów oraz wspólnym zdjęciem. W imieniu przybyłych uczestników podziękowania organizatorom złożyła p. dyrektor MP nr 2 w Głownie. Organizatorki dziękują koleżankom nauczycielkom za przybycie i przygotowanie dzieci do zawodów. Już za Wami tęsknimy. Do zobaczenia za rok!

Beata Florczyńska