BOŻONARODZENIOWE WARSZTATY PLASTYCZNE

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > GRUDZIEŃ'16

BOŻONARODZENIOWE WARSZTATY PLASTYCZNE

Szkolne Koło Wolontariatu z Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim zorganizowało warsztaty plastyczne związane ze świętami Bożego Narodzenia. Po raz kolejny zaproszono do poprowadzenia takiego spotkania paniąę Kołodziejską, która na co dzień zajmuje się wykonywaniem ludowych przedmiotów i ozdób. W warsztatach uczestniczyli uczniowie od klasy I szkoły podstawowej do II gimnazjum. Mogli nauczyć się, jak zrobić świąteczny stroik. Pani Kołodziejska tłumaczyła i pokazywała kolejne czynności wykonania poszczególnych elementów, z których składa się świąteczna ozdoba. Wielu uczniów bardzo zaangażowało się w swoją pracę, czego efektem były piękne i ciekawe stroiki. Z prac zrobionych przez naszych artystów wyłoniono najładniejsze, które podarowane zostały przez wolontariuszy samotnym osobom z najbliższego otoczenia szkoły. Pozostałe, równie piękne, otrzymają goście zaproszeni na Jasełka szkolne. Wolontariusze Szkolnego Koła wraz z opiekunkami p. Anną Romańczuk i p. Joanną Gorzkiewicz dziękują pani Joli Kołodziejskiej za poświęcony czas oraz przekazane umiejętności w wykonywaniu ozdób, które upiększą świąteczne stoły.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz