AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > MARZEC'16

W tym roku pierwszy dzień wiosny w Zespole Szkół w Popowie Głowieński świętowany był na różne sposoby. Nauczycielki Beata Florczyńska z Jolantą Szeligą przygotowały pełen atrakcji turniej wiedzy i sportu RAMBIT. Tematyka imprezy dotyczyła wiedzy o AIDS, źródłach zakażenia i profilaktyki tej choroby. Na początku obejrzeliśmy prezentację, którą przedstawiły uczennice klasy trzeciej gimnazjum: Weronika Zatoń i Weronika Krysztofczyk. Po zapoznaniu się z materiałem zostaliśmy podzieleni na trzy grupy. Pierwszą tworzyli uczniowie klasy 4SP i IIIG, drugą 5SP i IIG, a trzecia to 6SP i IG. Każda drużyna musiała wytypować do odpowiadania na pytania trzy osoby - reszta drużyny miała za zadanie brać udział w konkurencjach sportowych. Osoby, które brały udział w konkurencjach wiedzy o wirusie HIV, odpowiadały na 10 pytań i za każdą dobrą odpowiedź dostawały 1 punkt, natomiast za poprawnie wykonane zadanie sportowe 3 punkty. Ogólna klasyfikacja przedstawia się następująco:
I miejsce- klasa 5SP i IIG
II miejsce- klasa 6SP i IG
III miejsce- klasa 4SP i IIIG.
Po konkursie, pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego pana Jacka Markowicza, zaczęto rozgrywać konkurencje sportowe. Pierwsi na parkiet wkroczyli uczniowie szkoły podstawowej. Grali oni w piłkę nożną i koszykową. Ostra rywalizacja zakończyła się następująco:

I miejsce- VSP (piłka nożna)
II miejsce- VISP (piłka nożna)
III miejsce- 4SP (piłka nożna)

I miejsce-VISP (koszykówka)
II miejsce- VSP (koszykówka)
III miejsce- IVSP (koszykówka)

Po zakończeniu meczów uczniów szkoły podstawowej na parkiet weszli gimnazjaliści. Grali oni w piłkę nożną i siatkową. Oto wyniki:

I miejsce- IG (piłka nożna)
II miejsce-IIIG (piłka nożna)
III miejsce-IIG (piłka nożna)

I miejsce- IIG (siatkówka)
II miejsce-IIIG (siatkówka)
III miejsce-IG (siatkówka)

Tak przebiegał pierwszy dzień wiosny w popowskim zespole. Na koniec wszyscy w wiosennych humorach udali się do swoich domów.

Dorota Zgierska, klasa II gimnazjum