PRZYJACIELE Z BULLERBYN

AKTUALNOŚCI > LUTY'20

PRZYJACIELE Z BULLERBYN

6 lutego uczniowie klas I-III i starsze przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Popowie Głowieńskim wybrali się do Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie na przedstawienie "Przyjaciele z Bullerbyn" przygotowane przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza we Wrocławiu. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Paulina Charążka, Beata Florczyńska, Jolanta Fortuna, Joanna Gorzkiewicz. W teatralną podróż do Bullerbyn zabrali nas Lisa, Anna, Lasse, Bosse i Olle. To bohaterowie znanej od pokoleń powieści dla dzieci Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn". Spektakl ukazał dzieciom, że zwyczajny dzień zmienia się w niesamowite zdarzenia podczas których można bawić się w Indian, szukać skarbów, czy przesyłać wiadomości sznurkową pocztą. Ważne jest, aby cieszyć się własnym życiem, przyjaźnią i tym co się ma. Dowcipne dialogi, wspaniała gra aktorów i oryginalna scenografia sprawiły, że mali widzowie dali się przenieść w świat dziecięcej wyobraźni i doskonale się bawić.

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz