Peregrynacja obrazu

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2016-2017 > MAJ'17

Peregrynacja kopii cudownego obrazu

W dniach 29 - 30 maja społeczność Zespołu Szkół w Popowie Głowieńskim przeżywała bardzo podniosłe chwile związane z peregrynacją kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Dnia 29 maja uczniowie naszej szkoły o godzinie 23.30 przybyli na czuwanie, podczas którego wspólnie się modlili czytając rozważania i śpiewając pieśni. Następnego dnia, już w większym gronie, uczestniczyli we Mszy świętej w kościele p.w. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Starym Waliszewie, którą celebrował misjonarz ze Stoczka Warmińskiego. Podczas kazania dowiedzieliśmy się różnych ciekawostek na temat obrazu oraz jego historii. Po modlitwie odnowieni duchowo, pełni wrażeń i entuzjazmu wrócili do szkoły. Tego samego dnia po południu uczniowie, a wśród nich harcerze, nauczyciele, rodzice, okoliczni mieszkańcy pożegnali olśniewający obraz poprzez rozwinięcie 123 - metrowej flagi w polskich barwach przez wieś Popów. Odjazd obrazu był bardzo wzruszający, ponieważ takie wydarzenie nie zdarza się często i nie każdy będzie miał okazję zobaczyć go jeszcze raz. Jeszcze długo uczniowie dzielili się wrażeniami na temat odczuć związanych z zobaczeniem kopii wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej.

Oliwia Woźniak, kl. VI