KONKURS MAlE TALENTY

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > MAJ'16

KONKURS MAŁE TALENTY

25 maja 2016 roku w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim odbyła się II edycja konkursu
"MAŁE TALENTY", który przeznaczony jest dla uczniów klas I-III ze wszystkich placówek szkolnych znajdujących się na terenie Gminy Głowno i Miasta Głowna. Patronami tego niezwykłego spotkania najmłodszych uczniów jest Wójt Gminy Głowno pan Marek Jóźwiak i Burmistrz Miasta Głowna pan Grzegorz Janeczek. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności dzieci, a przede wszystkim wyłonienie najciekawszej osobowości wśród osób posiadających różnorodne talenty, popularyzowanie działań artystycznych, rozwijanie kreatywności. "Konkurs był wspaniałą okazją do tego, aby promować wśród dzieci alternatywne formy spędzania wolnego czasu oraz urozmaicić życie szkolne"- stwierdzili organizatorzy: Monika Lisowska, Joanna Gorzkiewicz i Paweł Karlikowski. O wyłonienie najciekawszej osobowości postarało się jury w skład którego weszły następujące osoby: dyrektor Szkoły Muzycznej w Głownie pani Aleksandra Guni, radna Gminy Głowno pani Marzena Doardo oraz Wójt Gminy Głowno pan Marek Jóźwiak. Oceniano przede wszystkim wśród uczestników ich zachowanie na scenie, odwagę, śmiałość, zaangażowanie, oryginalność występu i jego trudność, talent oraz pasję. Odbyło się 18 występów, w których brali udział zarówno soliści, jak i zespoły. Podczas konkursu uczestnicy przedstawiali krótki występ, czyli pokaz swoich umiejętności w formie śpiewu, tańca, hip-hopu, prezentacji kabaretowych, sprawności fizycznej, akrobatycznej, recytatorskiej, gry na skrzypcach. Trzeba przyznać, że każdy występ młodych wykonawców był niepowtarzalny i wyjątkowy, oprawiony kolorowym oświetleniem i ciekawą muzyką. Jury miało "ciężki orzech do zgryzienia", aby wyłonić zwycięzców. Najchętniej nagrodzono by wszystkich, ale konkurs ma swoje zasady. Oto lista nagrodzonych laureatów:
V miejsce -
Amelia Bursiak, Maria Snuszka, Oliwia Golan z ZS w Popowie Głowieńskim w popisie wokalnym,
VI miejsce - Zofia Siatkowska, Julia Raczyńska, Brajan Kamiński z ZS w Lubiankowie w układzie tanecznym ex aequo
Wiktoria Kałuża, Martyna Witczak, Karolina Łyjak z Zespołu Szkół Publicznych w Mąkolicach w układzie tanecznym,

III miejsce -
Małgorzata Szadkowska z ZS w Popowie Głowieńskim w popisie recytatorskim ex aequo Magdalena Wojtczak ze SP nr 1 w Głownie w wiązance utworów na skrzypcach,
II miejsce -
Hanna Wasiak ze SP nr 1 w Głownie w popisie wokalnym ex aequo Maksymilian Szulc ze SP nr 3 z Głowna w pokazie umiejętności cyrkowych,
I miejsce Patrycja Maciak z ZSP w Mąkolicach prezentująca taniec współczesny.
Publiczność również wybrała swojego faworyta, którymi okazali się nagrodzeni również przez jury uczniowie z ZS w Lubiankowie:
Zofia Siatkowska, Julia Raczyńska i Brajan Kamiński.
Organizatorzy bardzo postarali się, aby wszyscy biorący udział w konkursie otrzymali nagrody. Dzięki sponsorom uczestnicy otrzymali MP4, MP3, słuchawki, piłki, pendrivey, długopisy.
"Cieszymy się, że zorganizowaliśmy ten konkurs, gdyż dał on możliwość zaprezentowania przez dzieci tego, co rozwinęły w sobie najlepiej" - stwierdzili organizatorzy. "Mamy nadzieję, że w czasie konkursu "MAŁE TALENTY" najważniejsza była też dobra zabawa i wesoły uśmiech na twarzach wszystkich uczestników".
W czasie obrad jury przybyli goście mogli obejrzeć szkołę, plac zabaw, boisko sportowe, a także odbył się słodki poczęstunek i wesoła zabawa przy muzyce.
"Będę cały czas ćwiczyć, aby w następnym roku jeszcze lepiej pokazać swój talent wokalny"- stwierdziła Amelia Bursiak z klasy I w Popowie Głowieńskim.
Tegoroczny konkurs zakończył się niespodziewaną "burzą" balonów, które spadły na uczestników tej uroczystości oraz wszystkich obecnych. Po rozdaniu nagród i pożegnaniu można było powiedzieć: "Do zobaczenia za rok!"

Zanotowała: Joanna Gorzkiewicz

ZOBACZ - Nagrodzono Wielkie Małe Talenty