Zabawa choinkowa

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > LUTY'16

Zabawa choinkowa

5 lutego 2016 roku w ostatni piątek karnawału w Zespole Szkół w Popowie Głowieńskim odbyła się choinka szkolna. Jak to w naszej szkole się przyjęło jej organizacją zajęli się rodzice uczniów klasy czwartej, ale do pomocy włączyły się oczywiście także inne mamy z przewodniczącą Rady Rodziców panią Małgorzatą Wielemborek na czele. Organizatorzy przygotowali dla nas poczęstunek w postaci pysznych zapiekanek, ciast, kanapek i napojów. Przed południem bawiły się młodsze dzieci, czyli przedszkole oraz klasy I-III szkoły podstawowej. Zabawiała ich animatorka Pani Kasia, która wcieliła się w rolę Czerwonego Kapturka. Wśród zabaw, jakie znalazły się w programie, były węże, pociągi, kółeczka oraz tańce w parach. Nie obyło się też bez wizyty Świętego Mikołaja. Widać było, że nasi młodsi koledzy i koleżanki bawili się wspaniale. Nieco później, bo w godzinach popołudniowych (15 – 20) bawili się starsi, czyli klasy 4-6 szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Zagościli w murach naszej szkoły również absolwenci oraz zaprzyjaźnione osoby z zewnątrz. Drugą częścią zabawy zajął się DJ, który zachęcał wszystkich do tańca. Przerwą w zabawie był poczęstunek, podczas którego uczniowie otrzymywali też zabawne upominki w postaci karnawałowych gadżetów. Były to świecące okulary, rogi lub wielobarwne peruki. W trakcie choinki szkolnej nasi uczniowie zamawiali dedykacje dla swoich wychowawców. Przez cały czas wszyscy się świetnie bawili, a parkiet był wypełniony po brzegi. Na koniec wszyscy się rozeszli, a wśród odchodzących było słychać głosy, że zabawa była wspaniała i już się szykują na przyszły rok.

Dorota Zgierska kl. II gimnazjum

Pełny ekranWsteczPlayDalej