„Ulubione wierszyki”

AKTUALNOŚCI > ARCHIWUM 2015-2016 > STYCZEŃ'16

Po raz kolejny dzieci z naszego przedszkola zaprezentowały się w konkursie recytatorskim „Ulubione wierszyki”, którego 11 już edycję zorganizował Miejski Ośrodek Kultury w Głownie dnia 4 stycznia 2016r. W tegorocznych zmaganiach wzięło udział 28 dzieci z przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu miasta i gminy Głowno. Nasze przedszkole reprezentowali: Klaudia Sałuda, Oskar Krzeszewski oraz Alicja Stopczyńska. Ich talenty recytatorskie oceniało dwuosobowe jury w składzie: Ewa Fijołek – kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głownie oraz Aleksandra Guni – dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Głownie. Tegoroczne występy były na bardzo wysokim poziomie, dzieci przygotowały bardzo długie wiersze popisując się podczas ich recytacji nie tylko doskonałą pamięcią, ale również dobrą dykcją i umiejętnościami interpretacyjnymi. Liczna publiczność złożona z przedszkolaków, rodziców, nauczycieli a nawet babć i dziadków miała tego dnia fantastyczne widowisko, przerywane jedynie gromkimi brawami po każdym występie. Po długiej i burzliwej naradzie jury zdecydowało o przyznaniu czterech równorzędnych pierwszych miejsc z których jedno przypadło Ali Stopczyńskiej z młodszej grupy, która brawurowo wyrecytowała wiersz Jana Brzechwy „Żuk i biedronka”. Sukces ten jest o tyle spektakularny, że Ala znalazła się na podium ze znacznie starszymi od siebie dziećmi - sama mając zaledwie 4 latka. Oskar Krzeszewski i Klaudia Sałuda znaleźli się na trzeciej pozycji. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz książeczki pt. ,,Baśnie Polskie”. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom i życzymy dalszych sukcesów.

obserwowała: Joanna Kędziora